19.8.2000 Letecký deň pri príležitosti osláv 60 rokov športového lietania v Partizánskom

Akrobatické vystúpenie dopravného pilota Boeingu-737 maďarských aerolínií - Zoltána Veresa

Vrtuľník Hughes 300C z FLIGHT SERVICE Bratislava, pilot Ján Tichý.

14.00 hod. skupina Biele ALBATROSY predviedla akrobatické vystúpenie s neodmysliteľným "prebodnutým srdcom"

Statické ukážky:
vrtuľníky Slovenskej armády Mi-2, Mi-8, historický klzák Z-23 Honzo, Luňák, L-13 Blaník, akrobatické Su-26, vrtuľník Hughes 300C, L-60 Brigadír, Z-142, Z-43, Z-226, Aero-145, L-40 Metasokol, Z-37 Turbo čmelák, ultraľahké lietadlá Zenair, Fox, Classic

Na historickom klzáku Z-23 sa predstavil Jozef Ott z Nitry, na vrtuľníku Hughes 300C z FLIGHT SERVICE Bratislava zatancoval valčík Ján Tichý, na Blaníku L-13 sa v sólo akrobacii predstavil Igor Rumanovský. Pekným spestreným boli i zoskoky parašutistov z L-60 Brigadír a L-13 Blaník, ale i lety na ultraľahkých lietadlách - Karol Benedikovič na ZENAIRE, Ľudovít Nagy na dvojplošníku Classic a Radoslav Mikuláš na ultraľahkom lietadle FOX. Svoje elegantné tvary predviedlo už historické dvojmotorové lietadlo AERO-145 z Aeroklubu Nitra a L-40 Metasokol z Aeroklubu Chrudim. Július Kováčik predstavil na Z-37 T práce pre poľnohospodárov a ukážku núdzového odhodu vodnej záťaže.

<<< návrat späť